Autor:

Bartosz Zaborowicz

Utworzono:

20.04.2015

Sobotni mecz z TS Przylep niestety nie przyniósł niespodzianki ale również nie było wstydu i kompromitacji ze strony piłkarzy KS Kruszywo. Wynik 0:5 dla Gości nie odzwierciedla do końca tego co działo się na boisku. Nikt ze szkoleniowców, zawodników ani kibiców nie miał wątpliwości kto był lepszy. Przewaga w posiadaniu piłki, taktyce i umiejętnościach był po stronie Przylepu, ale zgodnie z obietnicą Kruszywo grało bardzo ambitnie i co najważniejsze w pierwszej połowie niezwykle skutecznie w obronie. Bramka z 15'' była efektem niestety po raz kolejny indywidualnych błędów, kiedy to zawodnik przyjezdnych zdołał podciągnąć piłkę aż do linii końcowej boiska i prostym, płaskim podaniem wzdłuż obsłużył kolegę w ataku. Nikt włącznie z bramkarzem nie zdołał sięgnąć a w zasadzie przeciąć podania i niestety wynik do przerwy brzmiał 0:1. Była to naprawdę dobrze taktycznie rozegrana połowa meczu, bo poza błędami przy bramce, TS Przylep nie miał więcej klarownych sytuacji, a jedynie mógł sobie pozwolić na strzały z dalszej odległości. Z pełną świadomością nie piszę o ofensywie Kruszywa bo poza kilkoma rajdami głownie skrzydeł nie stworzyliśmy zagrożenia pod bramką przeciwników. Druga połowa źle się zaczęła i również źle zakończyła. Po raz kolejny 10 min dekoncentracji, która się nam zdarza spowodowała trzęsienie. W ciągu 10 minut od 46' do 54' tracimy trzy bramki, tak jakby zawodnicy KS Kruszywo nie zdążyli się zaadaptować do gry po przerwie. Oczywiście w tym momencie mecz się zakończył, zaczęła się bardziej otwarta gra, która spowodowała, że zaczęliśmy coraz częściej zagrażać przyjezdnym. Najlepszym tego dowodem było kilka sytuacji bramkowych oraz rzut karny. Na nasze nieszczęście i ten element gry w sobotę nam nie wychodził a Nasz Kapitan został wybroniony przez bramkarza Gości. Przylep zakończył swoje strzelanie w 75 minucie, a Kruszywo mimo kilku sytuacji w końcówce meczu nie trafiło honorowo. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i liczyliśmy z porażką, wynik ... no cóż w naszej ocenie zasłużone zwycięstwo TS Przylep ale chyba wynik  powinien być bardziej korzystny.,

Kruszywo utrzymało 10 miejsce w tabeli ale z tyłu naciskają już drużyny z Cybinki i Wężysk. To własnie mecze z nimi oraz Czarnowem ukształtują "naszą" część tabeli, chociaż i na szczycie sprawa wydaje się już dość jasna.