ROTRANS-CUP

Kolejny świetny turniej odbył się w Hali Sportowej w Cybince. Do turnieju przystąpiło 8 zespołów.

Grupa A: JUNIOR I,  JUNIOR II,  ROTRANS,  PERŁA CYBINKA.

Grupa B: POLESIE BIAŁKÓW,  TRENERZY,  PLISZKA SĄDÓW,  TRAMPKARZE.

Z grupy A awans wywalczyły drużyny ROTRANS i JUNIOR II, z grupy B POLESIE BIAŁKÓW i TRENERZY.

Półfinały:

ROTRANS -  TRENERZY    1-2

POLESIE BIAŁKÓW - JUNIOR II   3-0

Mecz o 7 miejsce:

JUNIOR I - TRAMPKARZE    0-0 karne 2-0

Mecz o 5 miejsce:

PERŁA CYBINKA - PLISZKA SĄDÓW   2-2  karne 2-1

Mecz o 3 miejsce:

JUNIOR II - ROTRANS   0-0 karne 1-0

Finał:

POLESIE BIAŁKÓW - TRENERZY  5-1

Najlepszym strzelcem turnieju został KAROL KONDAREWICZ (Polesie Białków), najlepszym zawodnikiem MATEUSZ KLIMCZAK (Trenerzy), najlepszym bramkarzem RAFAŁ LEŚNICKI (Polesie Białków), najładniejszą bramkę zdobył ŁUKASZ PASZKIEWICZ (Rotrans).

Skład zwycięskiej drużyny: BARTOSZ NIPARKO, RAFAŁ LEŚNICKI, KAROL KONDAREWICZ, DANIEL GŁOWACKI, WIKTOR NIPARKO i MATEUSZ ZAJĄC.

Zespólł POLESIE BIAŁKÓW wygrał turniej ROTRANS-CUP zasłużenie!!! Zawodnicy z Białkowa imponowali formą od samego początku turnieju remisując tylko pierwszy grupowy mecz (z Trenerami) 0-0. Potem całkowicie demolowali rywali. Przed finałem po 7 bramek mieli Karol Kondarewicz i Mateusz Zając (obaj Polesie). W finale widać było, że żadnego z nich nie obchodzi tytuł "Króla Strzelców", interesowało ich tylko zwycięstwo drużyny!!! Wygrali, bo tworzyli zespół, w którym wszyscy piłkarze zagrali na bardzo wysokim poziomie.

Turnieje ROTRANS-CUP i WULMAR-CUP pokazały, że w Naszej Gminie karty rozdają trzy drużyny: POLESIE BIAŁKÓW, JUNIOR II i TRENERZY. Zespół JUNIOR II tym razem zajął "tylko" trzecie miejsce ale pokazał, że z seniorami gra jak "równy z równym". Ci chłopcy za pół roku skończą z młodzieżową piłką i mam nadzieję, że wszyscy juniorzy zasilą zespół seniorów PERŁY CYBINKA, w którym (nikogo nie wyganiam) musi powoli dojść do zmiany pokoleń.

Dziękujemy Panu Romanowi Kozinodze za świetny turniej. Pan Roman to wspaniały człowiek, który od dawna wspiera sport w Naszej Gminie. Pomagał zawsze piłkarzom (seniorom) i siatkarzom. Teraz jest zaangażowany w pomoc dla młodzieży (Trampkarze) oraz dla najmłodszych (Skrzaty).

Dziękujemy dla Prezesa Perły Cybinka. Pan Dariusz Pilżys zawsze chętnie sędziuje na turniejach, a wiecie, że to niewdzięczna i bardzo męcząca rola. Prezes (z racji wieku i doświadczenia) potrafi doskonale zapanować nad emocjami wszystkich piłkarzy, dzięki czemu turnieje odbywają  się w bardzo spokojnej atmosferze.

Dziękujemy paniom (Mirosławie Jaśkowiak i Joannie Bałdowskiej), które "działały" w bufecie.

Znowu dochodzą słuchy, że to nie koniec turniejów w tym roku... Prawdopodobnie POLESIE BIAŁKÓW zorganizuje turniej 21 lub 22 lutego w którym udział wezmą drużyny z Powiatu Słubickiego. Jeżeli turniej ten dojdzie do skutku to drużyna TRENERÓW będzie zaproszona. Jest w planach jeszcze jeden turniej ale nie mogę tu nic dodać. Na pewno wszystkich kibiców zapraszam na TURNIEJ ZAKŁADOWY, który odbędzie się 08.02. (niedziela). Moim zdaniem organizacja tego turnieju to strzał w dziesiątkę!!!